С много емоции, оспорвани двубои и истински футболен дух завърши второто издание на турнира „Училищен Футболен Мондиал“ 2026 в Пловдив, организиран по програма на Българския футболен съюз и УЕФА за развитие на футбола в училищата.
В рамките на два дни изкуствените игрища на „Айсберг Арена“ в ж.к. Тракия се превърнаха в сцена на детски талант, спортсменство и незабравими емоции, а 32 училищни отбора премериха сили в надпреварата.

След динамични групови срещи и напрегнати елиминации, шампион на турнира стана отборът на СУ „П. Яворов“ – Пловдив, който триумфира след убедително представяне във финалния двубой.
Второто място остана за СУ „Св. Седмочисленици“. Бронзовите отличия заслужи ОУ „Отец Паисий“ от Куклен след драматичен мач за третото място.
По време на турнира младите футболисти демонстрираха отлични технически качества, борбеност и спортсменско отношение, което напълно отговаря на философията на инициативата.

Всички участници получиха медали, а призьорите бяха наградени с купи, топки и отличия, които бяха осигурени от БФС и УЕФА.
Бяха връчени и специални награди в категориите:
– „Най-добър състезател“
– „Най-добра състезателка“
– „Най-добър вратар“
– „Феърплей“
– „Голмайстор“
Отличията бяха връчени от мениджъра „Масов футбол“ към БФС Андон Царев, председателя на ЗС на БФС – Пловдив Огнян Златков и Александър Александров – главен скаут на Българския футболен съюз за Югоизточна България.
След успешното провеждане на инициативата в София и Пловдив, „Училищен Футболен Мондиал“ продължава да затвърждава ролята си като една от най-позитивните и вдъхновяващи програми за развитие на детско-юношеския футбол в България.
Снимки по време на футболното събитие направи екипа на „Детски футбол“.

